Diablik 2

maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Diablik 2

Post autor: maximus »

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?p=105375#105375

Ten również zagości w moim arsenale :)
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Załatw jakieś spotkanie do testów. :mrgreen:
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

Będę miał to przyjadę i postrzelamy.
Awatar użytkownika
daras
Posty: 26
Rejestracja: 2013-03-03, 12:21
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Jak już Marcin napisał wcześniej powstał nowy karabinek Diablik 2. Wczoraj od Spinnera przyjechały manometry więc dziś go ustawiłem i przestrzelałem kolejny raz na chrono.
5 magazynków po 10 sztuk śrutu. Zmieściłem się w przedziale 271-272 m/s. Strzelałem w odstępach 10 sekundowych, był to czas na ustabilizowanie ciśnienia w komorze strzałowej.
Czas ten potrzebny był z uwagi na budowę regulatora, który ma mały ruch tłoczka, przez co powietrze wolniej przechodzi do komory strzałowej. Teraz pozostaje mi tylko postrzelać do tarczy i tak na prawdę sprawdzić jego możliwości. Czekam jeszcze na lufy od CZ 200, aby sprawdzić które będą lepsze do tego systemu i właśnie teraz dochodzę do sedna sprawy. Jako że jestem miejscowy, chciałbym zademonstrować ten karabinek w pierwszej kolejności WSST.
Dlatego pytanko, czy mógłbym przyjechać w któryś weekend i pochwalić się karabinkiem i czy jest na Leśniku możliwość ustawienia tarczy powiedzmy na 100 metrach? Pytam ponieważ nie jestem członkiem Waszego Stowarzyszenia, a nie chciałbym zostać wyproszony. :mrgreen:
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

daras pisze:Dlatego pytanko, czy mógłbym przyjechać w któryś weekend i pochwalić się karabinkiem
Ja nie mogę się doczekać i zapewne inni też :mrgreen:
daras pisze:
Tor ma 90 m ale jak się troszke cofniesz to 100 jest
daras pisze:
daras pisze:Dlatego pytanko, czy mógłbym przyjechać w któryś weekend i pochwalić się karabinkiem i czy jest na Leśniku możliwość ustawienia tarczy powiedzmy na 100 metrach? Pytam ponieważ nie jestem członkiem Waszego Stowarzyszenia, a nie chciałbym zostać wyproszony.
Chyba żartujesz każdy może przyjechać nie jestemy sektą a twórcy wiatrówek są wręcz pożądani :-D
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Czekamy z niecierpliwością! Oby przyszedł czas, kiedy będzie można strzelać na zawodach z polskiego sprzętu i wygrywać oczywiście!
WSST
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Cześć Darek

Miło będzie zobaczyć i wypróbować Twoje nowe dzieło .
Już się nie mogę doczekać :-D
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Darku, weź nie żartuj. Wpadaj kiedy tylko będziesz miał czas. Nasza grupka pod żadnym pozorem nie jest hermetyczna i każdy może wpaść postrzelać z nami na torach Leśnika. Tory mają 90 m, ale tak jak WuDe napisał, jak się cofniesz to będzie 100. Jednak tak się zastanawiam, bo jak chcesz sprawdzić skupienie na 100m, to czy nie lepsza będzie do tego Chemiczna i ten długi tunel? A przedstawienie Diablika 2 szerokiej gawiedzi na Leśniku. (pełno miejsc parkingowych, dużo miejsca itp.).
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
daras
Posty: 26
Rejestracja: 2013-03-03, 12:21
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dziękuję, jak tylko dojadą mi lufy CZ z Cekausa to do Was zawitam,
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

A mój już zaczął sie robić ?
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Darku
Jak idą prace nad karabinkiem ?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
daras
Posty: 26
Rejestracja: 2013-03-03, 12:21
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Bardzo powoli, ale do przodu. Brak czasu i finanse ograniczają mnie bardzo. Bo aby poświęcić się zupełnie karabinkowi, musiałbym mieć zabezpieczenie finansowe i to spore, niestety takiego nie mam, więc karabinkowi poświęcam tylko wolną chwilę jak taką mam. Poza tym z czym nie chciałbym ruszyć to muszę kupować ilości hurtowe, np 50 mini-manometrów, 300 kg pręta na elektrozbijak. Nie lepiej jest z produkcją, muszę np: zamówić 50 korpusów bloków, lufy również nie są tanie a po jednej kupować to nieporozumienie. Ciężko zrobić karabinek takiemu komuś jak ja, no chyba że w ilościach 1 sztuka w miesiącu, gdzie wszystko zrobiłbym sam. Jednym słowem ciężko ale powoli do przodu. Chciałem ruszyć z produkcją latem, ale już powątpiewam w ten termin. :-/
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Powodzenia Darek. Ja PCP nie kupie, ale trzymam kciuki za projekt.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
daras
Posty: 26
Rejestracja: 2013-03-03, 12:21
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Mimo starań na wielu frontach w poszukiwaniu funduszy na produkcję karabinka, nie udało mi się ich zdobyć. Pewnie nie potrafię być na tyle przekonujący w sprawach finansowych, aby znalazł się chętny do zainwestowania. :/
No ale w sumie nie zasypywałem gruszek w popiele i w międzyczasie zrobiłem wersję mechaniczną karabinka i wydaje mi się że wyszła mi nieźle.
Karabinek (oczywiście jak mi się już uda pozyskać fundusze, lub osobę z parkiem maszynowym zdolnym do produkcji) będzie modułowy.
To znaczy że karabinek można będzie modyfikować, wg własnego widzimisię i możliwości portfela.
Wersja mechaniczna jest tak zaprojektowana że jak się już komuś znudzi mechanika to będzie mógł dokupić moduł elektroniczny (jeśli Radek znajdzie czas aby go wykonać :mrgreen:) i zamontować w miejscu mechaniki. Dokupić będzie można również zestaw bullpup który samemu każdy sobie zamontuje bez ingerencji w system. Karabinek jest jest łatwy w rozbiórce i nawet mało znający się na rzeczy poradzi sobie z jego rozbiórką. Fanów mocy informuję że karabinek jest w wersji limitowej, ale będzie istniała możliwość nabycia tuningu i zamontowania go oczywiście u uprawnionego rusznikarza. Karabinek na zdjęciu ma lufę od CZ200 ale docelowo będą to lufy LW. Manometr jest Chiński ale docelowo będą montowane manometry Wika.

Poniżej wersja standard, dla miłośników osady myśliwskiej.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i oczywiście wersja dla komandosów. :mrgreen:


Obrazek

Obrazek


Jeśli wśród Was jest chętny to pociągnięcia tych sanek razem, to proszę o kontakt na PW.
Awatar użytkownika
Copereq
Posty: 161
Rejestracja: 2014-05-10, 09:26
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Copereq »

Też mi się marzy taka kaskada wodna.

A jaki park maszynowy jest Ci potrzebny?
HW97KT BL +Vortex DB
ODPOWIEDZ