Air Arms S410F czy S510 L/S Ambi

Jaraja
Posty: 24
Rejestracja: 2019-07-04, 11:10
Lokalizacja: Poznań/Kiekrz

Air Arms S410F czy S510 L/S Ambi

Post autor: Jaraja »

Witam!
Rozważam zakup w ciągu najbliższych kilku miesięcy wiatrówki PCP. Po przeczytaniu licznych wątków na tutejszym i innych forach i skonfrontowaniu z posiadanym budżetem uznałem, że dobrym wyborem będzie coś z Air Armsa 410 lub 510. Chcę kupić nowy sprzęt - nie znam się na tym na tyle by kupić od kogoś używany i mieć pewność, że się dobrze wybrało. Przeznaczenie to rekreacja i pierwsze kroki w HFT i sylwetkach.
Różnica w cenie między 410 a 510 to 450 zł - do przełknięcia. Wizualnie bardziej podoba mi się 510. Różnica między nimi to jak piszą: integralny tłumik dźwięku oraz boczny naciąg SL. Pytanie czy warto dopłacać?
Mam jeszcze sporo innych pytań o optykę, butlę, przetoczkę itp., ale nie wiem czy pytać w tym samym wątku czy w dziale optyka itd.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Przyjdz w Niedziele na zawody w pół godziny dowiesz sie wiecej niż pół roku na forum.Czytanie to jedno a możliwość pomacania i przymierzenia się to co innego.Tym bardziej jeśli jest tych karabinków kilkanaście kilkadziesiąt.
Co do samych karabinków fajne wiem że wszyscy chcą mieć magazynek ja tez chciałem ba miałem kilka wiatrówek z magazynkiem.Napewno nie uczy to strzelania czytaj szanowania strzału do tego AA nie ma żadnego bezpiecznika wiec jak masz magazynek to śrut zawsze jest w lufie(można tak przyjąć przy zamknietym zamku) co stwarza potencjalnie niebezpieczna sytuacje.Do HFT magazynek i tak sie nie przydaje a w ręcz jest upierdliwy.
Sam karabinek celny i dobry ale mając +- 3000 kupił bym coś z regulatorem który daje powtarzalność w AA masz 60-70 w miarę równych strzałów
:-)
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Jaraja
Posty: 24
Rejestracja: 2019-07-04, 11:10
Lokalizacja: Poznań/Kiekrz

Post autor: Jaraja »

Mam w planie się pojawić. Tylko trochę nie pewnie się czuję, bo nikogo nie znam, nie chciałbym przeszkadzać w zawodach, a tak jakoś głupio mi ni z gruszki ni z pietruszki zaczepiać kogoś i wypytywać o różne rzeczy. Łatwiej mi na forum.
W kwocie ok 3000 pln to raczej chyba nic sensownego ( nowego) nie kupię. Myślałem, żeby wkładkę jednostrzałową gdzieś nabyć, tylko też nie wiem gdzie.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Jaraja pisze:Mam w planie się pojawić. Tylko trochę nie pewnie się czuję, bo nikogo nie znam
To co najmiej słabe wytłumaczenie :mrgreen: zbieraja sie ludzie którzy kochaja ten sport i chętnie dzielą sie wiedza każdy kiedyś zaczynał i ty nie jestes pierwszy i pewnie nie ostatni.
Śmiało przyjeżdzaj w niedziele wygospodaruj wiecej czasu to postrzelasz na zawodach zapraszam użycze wiatrówki pomogę.
Jeśli moja bedzie bedzie dla ciebie brzydka ;-) to na pewno ktoś inny cie przygarnie
:-) :-) :-)
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Jaraja
Posty: 24
Rejestracja: 2019-07-04, 11:10
Lokalizacja: Poznań/Kiekrz

Post autor: Jaraja »

OK. To już przynajmniej wiem do kogo uderzać na początek. Co prawda nie wiem jak ciebie rozpoznać ale jakoś odnajdę :-D . Czy jako piknikowiec powinienem też się zapisać czy po prostu tylko przyjeżdżam?
Usunięty użytkownik 341

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Zapisz się proszę jako piknikowiec. Na miejscu możesz być już od 09:00. Jeśli się zdecydujesz na strzelanie, to spokojnie zapiszesz się na miejscu. Słowo "Zawody" jest nieco na wyrost. Strzelamy głównie dla zabawy i weryfikacji swoich umiejętności.

P.S. Wude rozpoznasz po niebieskiej nakrętce wystającej z kieszeni :mrgreen:
maciej_alpha
Posty: 182
Rejestracja: 2014-04-04, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciej_alpha »

Zabiorę ze sobą na zawody praktycznie fabrycznego AA 400 (dopuszczony tylko spust i zamocowany palmrest). Jeśli będziesz miał chęć możesz strzelać z niego na zawodach.
Jaraja
Posty: 24
Rejestracja: 2019-07-04, 11:10
Lokalizacja: Poznań/Kiekrz

Post autor: Jaraja »

Koledzy dziękuję za niedzielną imprezę, za pożyczenie sprzętu i doradztwo. Zabawa wciągająca. W związku z powyższym muszę zintensyfikować poszukiwania wiatrówki dla siebie. Będę potrzebował również butli 6l i przetoczki w rozsądnej cenie. Być może jakąś używkę tak jak radziliście. Gdybyście słyszeli, że ktoś coś ma dajcie proszę cynka. Niestety nie mam możliwości przeglądać działu giełda na "beżowym" więc jakby coś się wam rzuciło w oczy dajcie proszę znać.
Czy HW100 też się nadaje do HFT? Pytam bo takie coś jest wystawione na all:
https://allegro.pl/oferta/karabinek-pcp ... d00be2ff62

Bez lunety facet chce za zestaw z butlą, przetoczką, tłumikiem, pokrowcem 4600. Podobno kupiony w lutym 2018 w Militaria.pl
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Nie wypowiem się o tym, konkretnym egzemplarzu ale HW100 jak najbardziej się nadaje (sam miałem).
Plusy: lufa niewybredna na śrut (są koledzy, którzy wymieniają lufy w Steyrach na te z HW100), fenomenalny tłumik HW, genialna wkładka jednostrzałowa (tę akurat, musiałbyś dokupić oddzielnie ale warto), możliwość użycia magazynka.
Minusy: ciężka...
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Marcin Lamcha
Posty: 274
Rejestracja: 2017-09-13, 20:06
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Marcin Lamcha »

Aby przeglądać giełdę na beżowym musisz się zarejestrować.
Od zera do klasy średniej, i to w kilka lat.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Nadaje się z tym że moda(jeśli można tak powiedzieć) na hw 100 minęła chodzą słuchy że nowe lufy hw to już loteria.Sam karabinek też niestety podlega tuningowi.
Luneta z zestawu to taki kloc który nie nadaje się do żadnej dyscypliny ani do hft lub ft.
Wiem że jest trudno ale szklanka zimnej wody jest wskazana :-)
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Jaraja
Posty: 24
Rejestracja: 2019-07-04, 11:10
Lokalizacja: Poznań/Kiekrz

Post autor: Jaraja »

Moda to rzecz gustu. Fakt, że HW100 waży sporo 3.8 kg, chyba że wersja FSB 3.5 kg tylko tutaj chyba cieńsza lufa. Nie wiem jakie to ma przełożenie na celność, trwałość itd. Do tego jakiś np.: vortex tactical 655 gr to już 4.15 do 4.45 kg. Nie wiem czy to dużo? Kubeł zimnej wody w wielu przypadkach jest pomocny ;-) Na razie to tylko takie luźne rozważania.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Na beżowym się pojawiło
Obrazek


Obrazek
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Jaraja
Posty: 24
Rejestracja: 2019-07-04, 11:10
Lokalizacja: Poznań/Kiekrz

Post autor: Jaraja »

Oglądałem tą ofertę -2800 zł. Luneta taka sobie - mam ją na HW50S. Jak odejmę cenę lunety to zostanie pewnie ok. 2500 - nie wiem czy to dobra cena za taki zestaw.
Dostałem propozycję CZ200 Green za ok 2000 zł ( nówka) - nie wiele o niej wiem i nie bardzo mi się podoba.
Pojawił się dodatkowy problem - moje dzieciaki proszą żeby kupić taką z magazynkiem do rekreacji :-). Teraz to już sam nie wiem czy nie wrócić to tematu nowej AA410 lub 510 + jednostrzałowa wkładka żeby wilk był syty i owca cała.
Usunięty użytkownik 341

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Z tych wszystkich propozycji HW 100, to chyba najlepszy wybór. Przynajmniej ja bym tak wybrał.
Seryjny karabinek + wkładka jednostrzałowa i masz sprzęt, który z powodzeniem wykorzystasz na zawodach i w ogródku. S400/500 też przyzwoity sprzęt, ale jest sporo osób, które go miały i z jakiś powodów strzelają już z czegoś innego. Dla mnie minus to delikatna konstrukcja i chyba dość kapryśny regulator lub jego brak. Do tego lufa, która robi wrażenie jak by miała się pogiąć od samego patrzenia.

Jeśli nie musisz kupować już, to poczekaj na ciekawą ofertę używanego sprzętu. Często lepszy od nowych karabinków, a w razie "problemów" odsprzedasz po cenie zakupu.
ODPOWIEDZ