TX w jesionce

Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

TX w jesionce

Post autor: mahonxx »

Przedstawiam nowe ubranko dla Ryśka.
Trochę postrzelałem i wrażenia ogólne dobre.
Osadę w stanie surowym wykonał Daras, finish zrobiłem ja na oleju Łukasza Pietruszki, który otrzymałam od Przemka, za co bardzo dziękuję :-D

Plusy:
-wyższa osada, przydaje się do leżaka i wysoko postawionych celów np. te ostatnio na wieży.
-pewniejszy chwyt TH
-większe/inne możliwości chwytów
-powtarzalność pozycji oka w stosunku do lupki (zmniejsza błąd paralaksy)
-estetyka?
-waga?

Minusy:
-waga?
-estetyka?
Jeszcze nie wiem czy zwiększona waga zwiększa celność, a z estetyką to jak się komu podoba ;-)
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-08-22, 02:18 przez mahonxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Macałem trzymałem kawał drewna swoją wagę ma ponoć do stojaka lepiej :-D co do wyglądu to się nie wypowiadam mam amelinium wiec :-P ale osobiście bym kolor osady zmienił na dużo ciemniejszy wtedy optycznie wszystko wyszczupleje
Gratulacje :-)
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Wygląda zacnie, chociaż osobiście gustuję w ciemnych orzechach. Daj znać, czy przekłada się na komfort i wyniki.
WSST
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Wolałem jasny, zawsze można zmienić kolor, poza tym jest jeszcze pomysł chromu technicznego i nie wiedziałem jak to razem będzie pasować.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Mnie z kolei podoba się właśnie taki kolor osady, jak jest teraz. Ciemnych osad jest sporo, ten odcień jest dość rzadko spotykany, i bardzo fajnie "gryzie się" z czernią systemu i lunety. Jeśli miałbym cokolwiek zmieniać w osadzie, to może "wybrać" trochę drewna od spodu i wstawić lekki palmrest. Dla estetyki możnaby też wybrać trochę drewna w spodniej części samej kolby. Jednak spowoduje to większe ciążenie na lufe, a wiem że dociążenie kolby jest ważne. Pamiętam, że kiedyś brakowało mi większej wagi w tylnej części oryginalnej osady karabinu(ProSport).
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Dzisiaj strzelałem z tego cuda. Muszę przyznać z żalem, że bydle jest celne :evil: . Chwyt bardzo specyficzny, ale za to wymuszający zawsze jednakowe trzymanie karabinka, a to bardzo się przydaje w sprężynach. Na pewno zmniejszył się odrzut, a tona drewna przed spustem imituje skutecznie palmrest. Jeśli tylko strzelec nie przeszkadzał, to koniczynki i śrut w śrut na testowym 23 metrze pojawiały się co chwilę.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
ODPOWIEDZ