Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-07, 23:40
Lokalizacja: Zza Wielkiej Wody!

Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

Witam,

Ostatnio napalilem sie na nowy model pistoletu Borcocka... ale po namysle doszedlem do wniosku, ze znowu bede sie "powtarzal".... dwa sprzety tej firmy juz mam a trzeci bedzie jak kwiatek do kozucha... ;-)

Wiec zeby cos zmienic a raczej "posmakowac" czegos zupelnie nowego.... zakupilem swoja pierwsza w zyciu "sprezyne"... Diana RWS LP8...

"Odechcialo" mi sie pompowania PCA, strzelania z nabojow CO2- juz chce konczyc... ale musze "wystrzelac" naboj do konca, rowniez "odechcialo mi sie" pompowania Brocockow.... zapragnalem cos prostego w obsludze, lekkiego i zgrabnego, cos co ma "punch" ale daje rowniez frajde ze strzelania.... stad taki a nie inny wybor!

Wykonanie pistola jest "na poziomie" sprzetu za ok. 250-300 dolcow- dokladnie takie... na pewno slabsze niz mojego pistoletu PCP Brocock ale lepsze od "replik" ze znalu....

Praca spustu dwustopniowego jest OK.... po przeladowaniu, odbezpieczam automatyczna blokade i od razu "sciagam" pierwszy stopien i celujac zwalniam iglice w drugim stopniu.... dlugosc drogi spustu jest OK, napiecie spustu tez OK- jestem do takich parametrow niejako "przyzwyczajony".....

Poniewaz okazalo sie, ze mam 85% srutu w kalibrze .22 wiec strzelalem z tego co mialem... czyli Crosmana Hollow Point i Polymag "mysliwski"....

Przygotowalem stanowisko, pistola fabrycznie nowego, dwa rodzaje srutu, moj cel tarczowy i ze zwierzatkami... i pierwszy raz chyba od czasow "wojska" wystrzelem ze 150 srutow z otwartych przyrzadow celowniczych na odleglosc 10 metrow.

Nie pisze tego by pokazac, ze jestem taki wysmienity strzelec... raczej by uswiadomic sobie samemu, ze z "otwartych" nie widze dokladnie z pelna ostroscia.... tarczy....! No zesz kurna... ale to fakt... mam astygmatyzm i nosze "minusy"..... wiec cokolwiek "ustrzelilem" na tarczy to raczej przypadek i troche strzelanie "na pamiec".....

Tyle o strzelcu.... teraz o srucie.... Crosmana srut "troszku" latal gdzie popadnie- o ile to nie moje bledy.... i jest jakby "nadkalibrowy"... dosyc z duzym oporem wchodzil do lufy.... Polymag - mysliwski z kolei jest "podkalibrowy" i wchodzil do lufy zupelnie lekko....

.... Celnosc- odliczajac moje bledy i strzelanie "na pamiec" .... "w kierunku tarczy".... Polymag dawal jakies rozsadne skupienia i raz nawet udalo sie wyciac "trzylistna" koniczynke... Crosman latal gdzie popadnie.... chociaz "krecil" zwierzatkami od czasu do czasu....

Zdjecia ponizej obejmuja Diane w stanie "fabrycznym" i strzelanie z otwartych przyrzadow celowniczych na odleglosc 10 m, zdjecia Diany stuningowanej przeze mnie oraz zdjecia nowego sub-karabinka Diany- ktory juz jest w sprzedazy... milego ogladania.... :mrgreen:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Wyposazenie Diany:

- plecak "Fieldline" o rozmiarach 45 cm x 23 cm x 11 cm
- UTG 1PC Offset Airgun Mount w/Stop Pin, 1" Bi-direction
- Simmons ProHunter ProDiamond Reticle Shotgun Scope, 4x32mm
- Galbraith Brothers Black Walnut custom grips for the Diana RWS LP8 Magnum

Ostanie 8 zdjec to Diana LP8 Magnum Tactical Set- jest w sprzedazy linki ponizej...

http://www.kotte-zeller.de/Diananbsp;LP ... p&pi=91175
http://www.germansportguns.de/shop/de/D ... t_10870200
Pare Brocockow... pare Crosmanow... i nieskonczony zapal do tuningu... Obrazek
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Opis i wykonanie bardzo ciekawe, ale niestety ten sprzęt to nie dla mnie.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-07, 23:40
Lokalizacja: Zza Wielkiej Wody!

Post autor: adnikauto »

Dzieki Kolego... ;-) ... ja sie ciesze jak dziecko.... ze mam "bezoblugowa"... wiatrowke... i wcale nie oczekuje po niej a szczegolnie po sobie wynikow olimpijskich. Ale do czystej rekraacji jest super i to prosto "z pudelka" bez wysylania do tunera zeby "ucywilizowac" sprzeta... i to wlasnie chodzi.... :-P
Pare Brocockow... pare Crosmanow... i nieskonczony zapal do tuningu... Obrazek
ODPOWIEDZ